Yorumlarınızı Yazın | Yorumları Göster
Kayra Kurşun
Panik bozukluk probleminden muzdarip biriyim (biriydim). Sevim hocam ile BDT’yi çok efektif şekilde şahsıma, karakterime göre uyguladık ve hala uygulamaktayız, zaman zaman ilaç desteği de aldım. Artık gayet iyiyim. Peki hayatımda neler değişti? Panik atak yaşayacağım korkusuyla seyahatten, sosyal (kalabalık ortamlardan), duygusal ilişkilerden, spor yapmaktan şiddetli şekilde kaçınıyordum. Bunların hepsini yendim. Seyahat gereği olduğunda rahatlıkla yapıyorum, sosyal ortamlara özellikle giriyorum, aktif şekilde spor yapıyorum ve ciddi bir ilişkim var. Ancak bunların hepsi çok kısa sürede bir mucize ile gerçekleşmedi, uzun ve sancılı bir süreçti yılmadım, çalıştım. Bilişsel Davranışçı Terapi ve alakalı yöntemler konusunda kendimi geliştirdim, bunları hayatımda sürekli uygulamaktayım. Benzer problemler yaşayan kişileri bu konuda destek almaları gerektiğini düşünüyorum, akılda olan şeyler akılda bitiyor. Teşekkürler.
09/8/17

Çiğdem
Ben bu zaman kadar bir çok doktora gittim ama Sevim hanim gibisini görmedim.Sanki aileden biri gibi.Hiç yabancilik hissettirmedi.Her koşulda her şekilde yardimci oldu.Kendisine çok teşekkür ederim.İyi varsınız.
09/12/17

40 is nothing
Sevim Hacıarifoğlu Tolunay... Duydunuz mu bu adı? Yoksa tesadüfen mi buradasınız?.. Biraz bahsedeyim size , kendi perspektifimden. Hani şişenin yarısı boş yarısı dolu muhabbeti var ya! Sevim Hacıarifoğlu Tolunay o şişenin yarısını dolduran su ama öyle bir su ki her bir partikülü ışık saçıyor. Şişe ne kadar kirlenirse kirlensin hep parlak kalıyor. İşte benim bu özel insana ulaşma hikayem ve sonrası : 40 yaşındayım. Erkeğim. Eşimle 4 çocuğumuz var. Eşim İngiliz... Aylar önce Eşim orta yaş krizine girdi. 11 yıllık Mutlu bir evlilik , birbirinden güzel çocuklar. Birden!.. Değişmeye ve beni artık sevmediğini söylemeye başladı. Karşısına çıkıp onu etkileyebilecek birisi olursa ondan etkilenebileceğini söylüyordu. Boşanmak istiyordu. Cinsel hayatımızda yerlerde sürünüyordu. Kafamdan aşağıya kaynar sular dökülmüştü. Ne yapacağımı bilemiyordum. Çabalıyordum panik bir halde. Ne yaptığımı ve yapacağımı bilemiyordum. İntihar etmeyi bile düşündüm. Depresyona girmiştim net bir şekilde... Sonra... Aklıma aile terapileri geldi. Araştırma yapıp en iyi terapistleri buldum. Görüştüm onlarla. Her biri ağız birliği yapmışçasına beni Sevim Hacıarifoğlu Tolunay'a yönlendirdi. Gidip görüştüm. Sımsıcak , güzel bir hanımefendi vardı karşımda. Yüzünde çiçekler açıyordu. Vizyon sahibi bir kişilik olduğu her halinden belli oluyordu. Direkt olarak güvenimi kazandı. Eşimle beraber terapiye başladık. Sevim hanımın akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyor olması eşimin İngiliz oluşu dolayısıyla işimizi çok kolaylaştırdı. Kısa bir zaman sonra sular durulmuştu. Eşim aşık olup evlendiği insanı tekrar keşfetmişti. Daha çok şey yazabilirim. Sözcükler zar zor yetiyor bu hanımefendiyi anlatmaya. Tanımanız gereken birisi olduğunu söyleyebilirim ama
09/13/17

T.Olcay
Obsesif Kompulsif Bozukluk tanısı konmuş ve ilaç kullanan bir hasta olarak Sevim hanımın kliniğinde terapi görmeye başladım. Özellikle takıntılarım hayatımı oldukça olumsuz etkiliyordu. Tüm vaktimi takıntılarıma harcıyordum ilaç kullanmama rağmen. Sevim hanımla başlayan terapi sürecinde Sevim hanım takıntılarımın kaynağına inmemi sağladı. Böylece ilk başlarda etkili bir şekilde devam eden terapi süreci kullandığım ilacı bırakmamı sağladı ve takıntı(obsesyon) yoğunluğumun oldukça azalması gibi güzel bir sonuç doğurdu. Bu sayede terapi sürecimiz de artık daha uzun periyotlarla devam ediyor. Bu yüzden Sevim hanıma çok teşekkür ediyorum.
09/13/17

E. Kaplan
Hayatın bütün sıkıntılarını, yüklerini üzerime çektiğimi düşündüğüm bir anda tanıştım Dr. Sevim hanımla. Benimle o kadar güzel iletişim kurdu ki, kendimi dünyanın en şanslı insanı hissediyorum. Bilişsel davranışçı terapi ile; beni, benimle yeniden tanıştıran Dr. Sevim hanıma sonsuz teşekkürler.
09/13/17

Gül
İki yıldır bir çok doktor, psikolog ve psikiyatriste gitmiş olmama rağmen hiç bir iyileşme belirtisi göstermiyordum.Giderek daha da kötü olmaya başlamıştım, hiç bir şey yapamaz ve yardımsız yürümez hale gelmiştim.İyileşmeye dair tüm umutlarım tükendiğinde Sevim hanımla tanıştım,tedaviye başlar başlamaz iyileşme de başladı.Kendisi iyi bir doktor olmasının yanı sıra sıcak ve içtendir.Yüreğinin iyiliği yüzüne yansımış güzel insan, çok teşekkür ederim.Dünyayı güzellik kurtaracak !
09/13/17

No Name
Sevim hanımı diğer pisikologlardan ayıran temel özellik aslında iletişim şekli. Sizi oradayken herkes rahat ettirebilir ama gerçekten yüreğinize çok az insan dokunabilir.Çift terapisi için destek aldım, bakış açısı ve yaklaşımıyla kendimi gerçekten dipte hissettiğim o zamanlarda kurtarıcım oldu sevim hanım.
09/20/17

LALE GÖÇMEN
Hayatımızın karmaşasını kendi yöntemleri ile ortadan kaldırarak doğru olanı görmemizi sağladığı için Sevim Hanım'a teşekkür ederiz. Hiç şüpesiz ki mesleğinizde başarılısınız ve başarılarınızın daim olmasını dileriz.
10/10/17

HÜSEYİN dikici
Merhabalar e telafi etmek gercekden çok zor .ben yaklaşık 6 ay önce sevim hocama tedavi olmak için randevu aldım. Benim sikayetim hipertansiyon kalp atışının hızlanması baş dönmesi ölüm korkusu surekli gaz ve En kötüsü de surekli hastaneye giderek ben öleceğim kalp krizi geçiyorum demekteydim. Gerçekten benim sorunuma hiç bir doktor çare bulamiycak benim tedavi olmam mümkün değildir sanıyordum .çünkü her gün hastaneye görmekden psikolojim bozuldu .sevim hocayı internetde buldum ve randevu aldım. Ilk gorusmemde beni anlayabilecekmi bana tedavide gercekden yardımcı olacakmı diye surekli kendi kendime soruyodum. Çünkü gitmediğim doktor kalmadı. Kalp cerrahisi dahiliye bölümü nefroloji bölümü yani gercekden bütün bölümlere gitdim .hem özeline hemde devlet hastanesine yani kısacası bütün profesörlere görünerek check up oldum .hepside normal bi sorun yok dediler. Ama benim ataklarım tansiyonum her gün yükselerek ambulans la hastaneye gidiyordum. Kısaca anlatacak olursam sevim hocamla tanisdiktan sonra ve aldığım tedavi ile bütün ataklarım hipertansiyonum herşey bitti .şuan çok ama çok iyiyim. Tansiyon ilacı kullanıyorum. Topluma girebiliyorum .arkadaşlar bu hastalığı allah kimsenin başına vermesin .yazacağım çok şeyler var ama gercekden sözün bittiği yer. Sevim hocam sizlere her zaman gercekden ne kadar teşekkür etsem ne kadar dua etsem az olur. Beni iyilestirdiniz .tekrar tekrar sizlere minnetarım. Iyiki sizin gibi tecrübeli hocalarımız var . SAYGILARIMLA
10/16/18

Hayata tekrar bağlanmak. Dibe vurmuşken tekrar zıplamak yeryüzüne çıkmak.
Sevim hanım ile yolum keşke çok daha önce kesişseydi. Yaşamış olduğum ve bilincinde olduğum psikiyatrik problemlerim sebebiyle pek çok doktor dolaşmış , bir sürü ilaçlar kullanmış ve ne yazık ki çözüme bir türlü ulaşamamış biriydim. Öyle ki, işimi kaybedecek bir noktaya gelmiş olduğum , ailem ve çevremdeki herkesin üzüntü ile benim ne kadar kötü bir noktaya gelmiş olmamdan dolayı endişede son noktaya gelmiş oldukları bir aşamaydım. Ama çok şükür ki Sevim hanım ile kesişti yolum. Bir tavsiye ile. 1 yıl önce. Ve uzun süredir pek çok isim yapmış doktorun çözüm bulamadığı, ilaçların tedavi etmediği rahatsızlığım sadece 2 ayda bitti gitti Sevim hanım ile. Elimdeki herşeyi kaybettiğimi düşünürken, yaşamak bile istemediğimi, gerek takıntılarımdan kurtulamayışımdan gerekse bir türlü başedemediğim iç sıkıntılarımdan dolayı dibe vuruşumun ümitsizliğe ile ne yapacağımı bilemediğim bir noktadayken bir mucize oldunuz bana Sevim hanım. İlginiz, ulaşılabilirliğiniz , deneyiminiz daha pek çok şey ve en çok da bakışlarınız ile bana güven veren , içimi ısıtan sıcaklığınız için teşekkür ederim. Ben de , ailem de minnettarız size beni tekrar dünyaya döndürdüğünüz için. Evet ben 2 ay içinde iyileşmiş, tüm büyük sıkıntılarımı atmıştım, düzelmiştim o kadar kısa bir süre içinde. Ama siz bana gerek yok artık gelmene deseniz bile ben hep geleceğim size sevgili doktorum. İnanın bunları yazarken gözlerim doldu. ... Teşekkürler sevgili doktorum.
12/27/18

Gülşah ak
This entry is awaiting moderation.
01/12/19